Örgü ile Yapabileceğiniz Eşyalar

Örgü ile Yapabileceğiniz Eşyalar

Örgü ile Yapabileceğiniz Eşyalar. Tek başınıza bir şeyler yaratmanın en keyifli hallerinden biri örgü örmektir. Şiş ya da tığ ile harikalar yarattığınız örgü sürecinin aynı zamanda stres ve depresyon gibi problemleri azalttığını da biliyor muydunuz? Meditatif “özgür” bir süreç olarak değerlendirebileceğiniz örgü yapımı, zihnin rahatlamasına, stres ve kaygı gibi hislerin azalmasına katkıda bulunuyor. Birbirini tekrar eden desen ve renklerle odaklanmayı da arttıran örgü süreci, özellikle orta yaş üstünde bilişsel gerilemeyi de yavaşlatıyor. Tek başınıza bir şeyler yaratmayı seviyorsanız ve boş zamanlarınız için yeni bir şeyler denemek istiyorsanız yararlı etkileri ile örgüye yönelebilirsiniz.

  1. Kış Aylarında

Kışın sıcacık sarıp sarmalanmayı kim sevmez? En soğuk kış günlerin de göğsünüzü, kulaklarınızı ve ellerinizi koruyan atkı, bere ve eldivenleri kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik renk ve stillerine kendi yaratıcılığınızı katarak. İster düz renkler tercih ederek havalı bir imaj yaratırsınız, isterseniz de rengârenk desenlerle kendinizi içinizden geldiği gibi ifade edersiniz. Tamamen kendi el emeğiniz olan örgü aksesuarları kullanmak çok özel bir his!

  1. Biraz Nostalji

Zamanında annelerinizin elleriyle hazırladığı, sıcacık tüylü örgü kazakları ve battaniyeleri şimdi kendiniz yapmaya ne dersiniz? İsterseniz üşüdüğünüzde sırtınıza alacağınız geniş bir şal, isterseniz de şık bir örgü hırka. Kullanım alışkanlıklarınıza göre dilediğiniz tasarıma siz karar verin.

  1. Sevimli Bebek Giysileri

Örgü denince ilk akla gelen tasarımlardan biri de bebek kıyafetleri oluyor. Örmesi çok keyifli olan ve kısa sürede tamamlayabileceğiniz örgü bebek kıyafetleri ile yakınlarınızın çocuklarına el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Soğuk havalarda kullanılan minik şapkalar, minik bebek battaniyeleri ya da yelekler favorilerden. Bebeklere yapacağınız örgülerde anti alerjik veya organik örgü iplerini kullanmakta fayda var.

  1. Örgü Oyuncaklar

Çocuklarınız için el yapımı sağlıklı oyuncaklar tasarlamaya ne dersiniz? Güvenilir olduğundan emin olduğunuz materyallerle yapacağınız ve sizi çocukluk günlerinize geri götürecek el yapımı örgü bebekler, aynı zamanda çocuklarınızın yıllarca saklayabilecekleri hatıralardan olacak.

  1. Yaza Hazırlık

Kış aylarında olduğumuz şu günlerde yazlık giyecekler tasarlamak biraz saçma gibi gelebilir. Ancak havalar ısındığında evde oturup örgü örmekten daha farklı aktiviteler planlayabilirsiniz. Bu sebepten şimdiden yazlık hazırlıklara başlamakta fayda var. Sahillerde sıklıkla gördüğünüz örgü pareoları ya da bikinileri kendiniz tasarlayabilir, örgü bir çanta ile plajda fark yaratabilirsiniz.  Şimdi herkes örgüsü ile buluşabilir…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir