Abiyecin İle Yılbaşı Makyajı

Abiyecin İle Yılbaşı Makyajı

Malum yılbaşı geldi çattı… Planlar, Kombinler hazırlandı. Saçlara bakım yapıldı. Son olarak yapacağımız yılbaşı makyajına karar vermeliyiz. Siz Abiyecin İle Yılbaşı Makyajı  konusunda kararsız kalan okuyucularıma yakışır bir blog. Size bu bloğumda yılbaşı makyajı ile ilgili birkaç önerilerim olacak.

abiyecin-yilbasi-makyaji1

Yılbaşı aksamı yapılacak olan makyaj günlük hayatımızda yapılan makyajdan daha gösterişli ve özenli olmalıdır. Makyajınıza mutlaka önceden karar verin. Son güne bırakırsanız özensiz bir makyaj yapmış olursunuz. Özellikle yüzünüzü temizleyip nemlendirin. Hatta gündüzden nemlendirici özellikli maske kullanırsanız cildiniz için ön hazırlık yapmış olursunuz.  Nemlendiriciniz mümkünse su bazlı olsun ki akşamki yapacağınız makyaj yüzünüzden akıp gitmesin. İlk olarak gözlere mi yoksa dudaklara mı yoğunluk vereceksiniz ona karar verin. Ben gözlere yoğunluk vermenizden yanayım. Büyüleyici bir bakışa kimse hayır diyemez diye düşünüyorum. Göz makyajında olmazsa olmaz takma kirpikleri kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. Gözlerde koyu renk ve simli altın farlar kullanmak makyaja daha göz alıcı bir görünüm kazandırır. Göz makyajınızı doğru uygularsanız, bakışlarınız büyüleyici olabilir. Ama siz far olarak parlak makyajdan hoşlanmıyorsanız farklı tonları da kullanabilirsiniz. Ama renk uyumunuz seçeceğiniz kıyafetinizle ile bütünleşebilmelidir.

2016-yilbasi-makyaj-guzellik-yeni-yil-mns-mkl-mnk

Dudaklarınıza yoğunluk vermek istiyorsanız;

Dudaklarınıza yoğunluk vermek istiyorsanız işiniz biraz daha zor. Koyu renkli dudaklar ortaya çıkarmak biraz daha zahmetlidir. Dudak makyajı olarak bordo, mor, koyu kırmızı ve vişneçürüğü gibi renkler biraz daha dikkat çekici renklerdir. Dudaklarınızın çevresini dolak kalemi ile dolaşmak daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Daha sonra ruj ile dudaklarınızı bütünleştirebilirsiniz. Size benden küçük bir tüyo; dudak çevrenize kapatıcı sürerseniz dudak makyajınız daha da ortaya çıkacaktır.

abiyecin-yilbasi-makyaji6

Gelelim yüzünüze. İlk olarak mutlaka makyaj bazı kullanmalıyız. Makyaj bazınız ne kadar ince sürerseniz o kadar iyi olacaktır. Makyaj bazını sürdükten sonra 3-4 dakika kurumasını bekleyin ve makyajınızın ısıl ısıl parlaması için makyaj sabitleyici kullanın. Fondöteniniz uzun ömürlü ve doğal olursa daha iyi görünüm kazanırsınız. Daha sonra hafif allık uygulamasıyla elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Aydınlatıcı kullanmaktan hiç kaçınmayınız. Burun kemerinizi, çenenizi, göz pınarlarınızı, kaş altlarınızı ve yanaklarınızı aydınlatıcı ile aydınlatabilirsiniz. En Önemlisi de; Makyaj yaparken her şeyi dozunda kullanmayı da unutmayalım…

Yılbaşında bütün güzelliklerin sizi bulması dileğiyle…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir