Ten Renginize Uygun Ruj Seçimi

Ten Renginize Uygun Ruj Seçimi

Ten Renginize Uygun Ruj Seçimi. Kozmetik, bir bayanı daha çekici hale getirmek ya da görünüm sorunlarını gidermek için kullanılan ürünleri, uygulanan bakım ve tedavileri kapsayan bir kavramdır. Kozmetiğin en önemli alanı olan makyaj; ruj, maskara ve fondöten gibi yüzü ve çevresini güzelleştirmek veya farklı bir görünüm vermek için uygulanan kozmetik ürünleri ve işlemleri kapsar. Makyaj malzemeleri haricinde saç boyası, saç spreyi, saç jölesi, parfüm, banyo tuzu, vücut yağ ve kremleri gibi pek çok ürün kozmetik sınıfına girer. Tüm güzelliklerin başladığı yerdir kadın, Tüm benliği ile kendini çevresine adar ve göz kamaştırır.

Dudaklarda doğallık: Makyaj her zaman bayanların güzelliklerine destek veren bir uygulamadır. Desteği olumsuz yöne doğru çekmemesi içinde makyaj tekniklerinden yararlanmakta fayda var. Makyaj yaparken temel olarak ilk önce göz makyajına ya da dudak rengine ağırlık verilmelidir. İkisinin de çok göz alması kesinlikle yorucu ve kalabalık bir görüntüye sebep olacaktır.

Artık 2017 yılının son demlerindeyiz. Önümüz yılbaşı. 2018 yılına girmeden yılın trendleri çoktan belli oldu bile. Nude ruj makyajı  gibi renkli rujlar da trendler arasında baş köşede yerini aldı. Doğallığın ve natürel görünümün iki sezondur gündemden düşmemesi kimsenin gözünden kaçmış değil. Hal böyle olunca da birçok soruyu da akıllara getiriyor.

wordpress http://www.abiyecin.com/wp-content/uploads/2017/10/ruj-4-300x193.png 300w, http://www.abiyecin.com/wp-content/uploads/2017/10/ruj-4-768x495.png 768w" sizes="(max-width: 900px) 100vw, 900px" />

Ruj nasıl sürülür?

Bir kadın için günlük hayatta makyaj vazgeçilmezdir. Makyajın bu denli vazgeçilmez olması aslında ruj kullanımındaki etkisi aynı değil. Ruj kullananlar neredeyse bağımlı hale gelirken, kullanmayanlar ise dünyadan bir haber…

Nude ruj (ten rengi) renkleri kesinlikle cilt tonuna uygun makyaj teknikleri ile karar verilmelidir. Bu karar alınırken dudakların doğal tonuna takılmadan karar vermek en doğru tercihe karar vermenizi sağlayacaktır. Bunun dışında kullanabileceğiniz renkli rujlar içinde ten renginizi ve uygulama tekniğinizi doğru seçmelisiniz.

Sarışınlar için ruj seçenekleri

Kırmızıya veya pembeye çalan ve hafif al rengi andıran bej tonları ve kahverenginin ağır bastığı nude tonları makyajınız ve cilt tonunuz için en uygun seçenektir.

Buğday / kumral tenliler için ruj 

Kahve ile krem karışımında ortada kalmış tonlar, turuncu rengin bej tonları, krem ve açık pembe arasındaki tonlar ile mat rujlar makyajınıza en hoş desteği sağlayacaktır.

Esmer tenliler için uygun rujlar

Açık krem rengine benzeyen pembe tonları, şeftaliye kaçan hafif bej renkleri esmer tenlilerin makyajında çok hoş bir görünüm sağlar. Hatta pembeye kaçan nude tonları ile hafif bej rujlar karıştırılarak da rahatlıkla tercih edilebilir.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir