İnternet Alışverişlerinden Vazgeçemeyenlerden misiniz?

İnternet Alışverişlerinden Vazgeçemeyenlerden misiniz?

Sizde İnternet Alışverişlerinden Vazgeçemeyenlerden misiniz? Her sabah ilk yaptığınız işler arasında alışveriş sitelerini gezmek var mı? Üstelik her hafta birbirinin aynı olmasına rağmen, birini bile es geçemeden duramıyor musunuz? Alışveriş sepetiniz hep tıka basa dolu mu? Ay şu butikten alayım, yok bundan bir tane aldım şimdi ayıp olur bir tanecik ürün için paket yapmasınlar. Hatta ben bazen kredi kartı limitim bittiğinde, sepetimi doldurup doldurup mutlu oluyordum. Siz de mi öylesiniz?


O düz, dar, siyah elbiselerin her markasından aldınız mı? Küçük bir elbiseye dantel eklediler payet eklediler dünyanın en şık kadını siz oldunuz değil mi? Nasıl oldu valla ben de anlamadım, her şey kredi kartımın son üç hanesini yazmamla bir anda değişti! Online alışveriş butiklerinde ne varsa gardırobumda var. Kargocuyu, sevgilimden daha çok görüyorum ve bir gün evde olmayayım kapıya kâğıtlar yapışmış oluyor. Sürekli eksik bir şeyler var sanki evde. Üstelik alışverişin adı da değişti. Artık, eş dost akraba arkana yapışmıyor. Oturduğun yerden hiç yorulmadan kar kış kıyamet yazın yakan sıcağı demeden rahat rahat oh… Satış elemanı ensenize ensenize üflemiyor. Alma zorunluluğunu üzerinde hissetmiyorsun.

Dünyanın en güzel kıyafetini de giysen, o aynalarda hiç yakışmıyormuş gibi durmuyor. ‘Yanlarım fırladı aman kabinin dışına çıkmayayım. Ne güzel olmuş sarı pantolon kıza ya, bir de bana bak, Adana turuncu!’ Bunlar da sona erdi. Yani dünyanın en güzel şeyini keşfettim, eve bir paket geliyor. Ve o paketi ben almamışım gibi heyecanlanıyorum! Sanki içinde ne olduğunu bilmiyormuşçasına parçalıyorum hatta. Bir gün geçsin nerde kaldı diye meraklanıyorum.

Sanki akşamüstü değişecekmiş gibi, sürekli butiklerin sitesine girip girip kontrol ediyorsanız…
Bir süre sonra, etrafınızdaki insanlar, ‘yine mi aldın ya, kızım bak batacaksın!’ diye söylenmeye başladığı için onlardan gizli gizli alışveriş yapıyorsanız…


Meraklısınız!

Sokaktaki insanların kıyafetlerini nereden kaç paraya aldığını bilecek seviyeye geldiyseniz.
Görmeden alma olayını iyice abartıp, parfümlerinizi bile hiç koklama şansınızın olmadığı halde internetten ısmarlıyorsanız…
En önemlisi; Japonya’dan gelen ürünlerin bedenleri küçük ya! Bilgisine sahipseniz…
Siz de internet alışverişinin bağımlısı olmuşsunuz demektir.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir