Senenin En Trend Aksesuarından Olan File Çorap

Senenin En Trend Aksesuarından Olan File Çorap

Bu bloğumuz da senenin en çok konuşulanları arasında yer olan File Çorap’ları ele alacağız. Her kadının bildiği gibi kuşkusuz çoraplar birkaç yılın en çok ses getiren kombin tamamlayıcısı görevinde. Desenlisi, renklisi, uzunu, kısası, kalını, incesi ile çokça tercih konusu olmakta. File çorap, çekici ve iddialı bir görüntüye imza atan ancak fazla feminen bulunması nedeniyle birkaç sezondur pek tercih edilmeyen, 2017 yılında ise tekrardan revaçta olmayı başaran aksesuarlar arasında boy göstermesi ile gündemde.

Fishnet stocking (File Çorap) trendi sokak modasında etkisini hızla göstermekte, yeniden yorumlanıp jean ile match edilmesiyle 2017 yaz sezonuna olduğu gibi kış sezonuna da damgasını vurmaya aday. File çorapları geçtiğimiz sezon punk trendinin yükselişi ile mini etek kombinlerin de kullanılmaya başlandığını görmüştük. Bu sezon ise daha çok boyfriend, bol yırtık jean pantolon kombini ile ya da pantolon çorabı şeklinde daha rahat ve spor bir görünüm ile karşımıza çıkmakta…

Moda dünyasının ses getiren ünlülerinden olan Kendall Jenner gibi isimler jean pantolonlarının altından file çoraplarını gösterirken oldukça iddialı ve şık bir görüntüye imza attı bile… Merak edilen bir soruda, Peki file çorap jean kombinini nasıl oluşturabiliriz? Vücud yapımıza uygun olan doğru file çorap hangisi? Jean file çorap kombinin de hangi ayakkabıları tercih etmeliyiz?

İlk olarak nasıl bir görünüm yaratmak istediğinize karar vermelisiniz.

Günlük yaşamda spor ayakkabılar ile boyfriend, paçaları yırtık ya da bol yırtıklı jean pantolonlar ve örgü kazaklar, deri ceketler, sweatshirt, yazılı tshirtler gibi parçalar ile kombinleyebileceğiniz gibi; dar ve yüksek bel jean pantolonlar, transparan veya dantel parçalı bluz ve kazaklar ile topuklu kısa çizme ile match ederek daha romantik ve sofistike bir görünüm kazanabilirsiniz. Bunun yanında bacak boyu kısa ve bacak kısmı kalın olan kadınlar; küçük, ince delikli file çorapları tercih etmeli. Bacak boyu uzun ve bacağı ince olan kadınlar ise daha büyük, iri delikli file çorapları kullanmalıdır.

File çorapları rahatlıkla loafer, spor, topuklu,  bootie ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca file çorapları kumaş pantolon ve stiletto ile match ederek de ofis stiline uyarlayabilirsiniz. Benim en beğendiğim file çorap – jean kombini ise, salaş örgü bir kazak, lacivert jean,  deri ceket ve saten kalın topuklu bot kombini… İşte sizin için seçtiğim sezona damga vuracak file çorap jean ikilisinden örnekler. Hadi o zaman şimdi çorap seçme sırası sizde…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir