Washi Tape İle Renkli Alanlar

Washi Tape İle Renkli Alanlar

Yoğun iş hayatından ve monotonluktan sıkılıp, kendini dinlemek ve kendi için bir şeylerle uğraşmak hepimizin ihtiyacı olan şey. Böyle zamanlarda yapılabilecek pek çok şey var; spor, alışveriş, kitap okumak ya da el emeği ile yapabileceğiniz hobiler gibi.. Siz hangisini tercih edersiniz? Aslında kendiniz için yapabileceğiniz ve el emeği olan rengarenk küçük detaylar sizin dinlenmenize ve biraz da olsa kafanızı dağıtmaya yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Washi Tape İle Renkli Alanlar ile ilgili size birkaç fikir sunmak istiyorum.

z

Son zamanlarda her yerde gördüğümüz renkli ve desenli washi tape bantlar. İlk gördüğüm zaman acaba nerede nasıl kullanabilirim diye düşündüm, daha sonra internette gezinirken bu bantlarla istediğimiz her şeyi süsleyebileceğimizi fark ettim. Duvarımızdan dolaplara, kavanozlardan kağıt havlu rulolarına kadar her yerde kullanabiliriz bu bantları. Hadi o zaman birkaç fikir üretelim bunların üzerine.

  • Çalışma Masalarımızı Renklendirmek

Küçük kavanozları ya da kağıt havlu rulolarını washi tapeler ile kaplayıp kalemlik, vazo gibi renkli ve kullanışlı şeyler çıkarabiliriz. Not defterlerimizin üzerine farklı desenler yapabilir hatta kalemlerimizi dahi bu bantlar ile kaplayarak çalıştığımız ortamı canlandırabilir ve keyifli hale getirebiliriz. Ne dersiniz sizce de böyle cıvıl cıvıl bir masada çalışmak daha verimli olmanızı sağlamaz mı?

untitled-1

  • Duvarlarınızı Renklendirmek

Odanızdan sıkılmış olabilir ve farklı bir hava katmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda çok da masraf yapmadan küçük detaylarla odalarınıza değişiklik katabilirsiniz. Nasıl mı? Washi tape ile duvarlarınıza geometrik şekiller yapabilirsiniz, rengarenk şeritler ile duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Ya da kendi çerçevelerinizi yapabilir içerisine en sevdiğiniz fotoğrafları koyabilirsiniz

  • Telefonlarınızı Renklendirmek

Düz bir telefon kılıfı alıp washi tape ille üzerine çeşitli desenler yapabilirsiniz. Kulaklık ya da şarj aletlerinizi bu rengarenk bantlar ile hareketlendirebilirsiniz.

sa

  • Hediye Paketlerini Renklendirmek

Sizde bendenseniz ve her an herkese hediye alıp onları mutlu etmeye bayılıyorsanız ilginizi çekecek önerilerim var. Hediye paketlerini washi tape ile patchwork tarzında ya da dilediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Hediyelik kitap ayraçları tasarlayabilirsiniz.

Hadi o zaman biraz kendimize zaman ayırma ve yaşam alanlarımızı renklendirme zamanı. Hiç beklemeden sizde dilediğiniz şekilde tasarımlar yapın ve onlara bakarak gülümseyin. Küçük şeylerle mutlu olma zamanı..

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir