Yılbaşına Özel Yemek Masası Hazırlama

Yılbaşına Özel Yemek Masası Hazırlama

Yılbaşı yaklaşıyor hepimiz bu özel gün için planlar yapmaya başladık. Bazılarımızın planları dışarıda özel bir davete katılmakken bazılarımızın ise planı (ki buna bende dahilim) evde en sevdiklerimiz ile el emeğimizle hazırladığımız özel bir yemek masasında eğlenceli vakitler geçirmek. Sıcak bir ev ortamında, samimi sohbetlerin yapıldığı yılbaşı geceleri her zaman için bana daha çekici geliyor. Kendi emeğimiz ile hazırlanan çeşit çeşit lezzetler, o güne özel kokteyller, şirin bir süsleme ve en önemlisi de yılbaşı gecesine yakışan göz alıcı bir masa. Yılbaşına Özel Yemek Masası için neler yapabiliriz?

yilbasi-masalari

İşte Yılbaşı Masalarının Olmazsa Olmazları

  • Yılbaşı Gecesinin Vazgeçilmez Rengi Kırmızı: Yılbaşı yeni bir yıl, yeni başlangıçlar, yeni umutlar, yeni heyecanlar demek. Ve böylesine beklentinin çok fazla olduğu bir gün için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Mesela masa süslemelerinden kıyafetlere kadar kırmızı rengi seçmek gibi. Yılbaşı yaklaştıkça vitrinler, kafeler ve daha bir çok yerde kırmızı detaylara fazlasıyla rastlıyoruz. Peki neden kırmızı hiç düşündünüz mü? Kırmızı insan psikolojisine canlılık veren, hareketlilik kazandıran, iştah açıcı bir renk. Pozitif bir enerji taşıyan kırmızı renk yılbaşı geceleri için kıyafetimizden ev süslemelerine; masamızdaki servislerden peçetelere kadar vazgeçilmez bir detay.
  • yilbasi-masasi
  • Özel Bir Yemek Masası: Yılbaşı gecesi için evinizde vereceğiniz davette iştah açıcı, davet ettiğiniz kişilerin hem gözüne hem de midesine hitap eden bir masa hazırlamak herkesin en çok istediği şey. İşte size hazırlayacağınız masa için birkaç öneri: kırmızı detayları masanızda kullanabilirsiniz kırmızı mumlar, kırmızı runner ya da kırmızı peçetelikler, süslemeli küçük çam ağaçları… Evde el emeğiniz ile hazırlayabileceğiniz peçeteler masanıza oldukça güzel bir hareketlilik getirecek. Örneğin yeşil keçelerden çam ağacı tarzında peçete ya da çatal bıçağınızı koyabileceğiniz detaylar, küçük noel baba şapkasından peçetelikler gibi detaylarla masanıza göz alıcı yılbaşına yakışan bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • yilbasi-masa
  • Her Günden Daha Farklı Yemek Seçimi: Evinize davet edeceğiniz kişilere lezzetle yiyeceği her zamankinden farklı o güne özel tarifler hazırlamayı kim istemez ki. Yılbaşına özel birkaç önerim var farklı bir çorba seçimi mesela kuşkonmaz ya da balkabağı çorbası iyi bir tercih olabilir. Humus, kestaneli pilav, deniz börülcesi, rus salatası, kereviz salatası, iç pilavlı tavuk dolma, karidesli çıtır börek, kırmızı biber ve peynirli kanepeler gibi farklı tatlar hazırlayıp şeker hamurundan yapılmış noel babalı kurabiyeler, yılbaşına özel yaş pastalar ile masanıza canlılık katabilirsiniz.

Yılbaşına Özel Yemek Masası için yapmanız gereken çok fazla bir şey yok aslında. Sevgi ile yapacağınız her şey güzel sonuçlar getirecektir.

Mutlu yıllar…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir