Teninize En Uygun Saç Rengi Hangisi?

Teninize En Uygun Saç Rengi Hangisi?

Her bayanın üzerine titrediği bakım yaptıracağı zaman bile günlerce karar veremediği saçlar. Bayanlar için saçları çok değerlidir ve bugüne kadar kuaföre gidip boyattığınız saçlar istediğiniz gibi olmadıysa ve saçlarınız başkasına ait gibi duruyorsa ten renginize uygun saç rengini henüz bulamadınız demektir. Üzülmeyin bu yanlışa bir tek siz düşmüyorsunuz. Genellikle ünlülerin veya göz önünde fazla olanların kullandığı saç renkleri moda haline geliyor ve çoğunlukla da ten rengine uygun olsun olmasın bu renkler tercih ediliyor. Peki, Sizin Teninize En Uygun Saç Rengi Hangisi?  Bunu belirlemenin tam zamanı.

da

Önce Doğru Saç Rengini Bulmak

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi nasıl olmalı?

İki ana ten rengi vardır; soğuk ve sıcak. Ten renginizi daha kolay belirlemeniz için ufak bir teste tabi tutabilirsiniz. Bir parça gümüş ve bir parça sarı altın takıyı alın ve yüzünüzün üzerine getirerek teninize hangi rengin daha yakın ve uyumlu olduğuna bakın. Altına yakınsa sıcak, gümüşe yakın ise soğuk bir ten renginiz var demektir.

Sıcak ten rengi için en çok kullanılan ve en yakışan saç renkleri arasında bakır, tarçın, kumral ve kızıl tonlarını sayabiliriz. Fakat bu bir kural değil farklı renklerin farklı tonlarını, uygun gölgelerle kullandığınızda da sıcak, soğuk ten rengi fark etmeden size yakışanı bulabilirsiniz Soğuk ten rengi içinse kiraz, buğday, bal, kızıl gibi renkleri sıralayabiliriz.

wordpress src="http://www.abiyecin.com/wp-content/uploads/2016/10/sa-1.gif" alt="sa" width="900" height="580" />

Saç Rengi Seçimi Kadar Önemli Diğer Faktörler

Ten rengi kadar olmasa da göz renginizde saçlarınız için renk belirlerken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir unsur. Eğer renkli gözleriniz varsa bunları ön plana çıkartmak için özel renkler kullanabilir ve olduğunuzdan fazla dikkat çekebilirsiniz. Eğer boyayı kuaförde yaptıracaksanız boya uzmanı size bu konu hakkında tavsiyeler verebilir. Diğer bir önemli nokta ise saç kesiminiz. Her saç rengi her model için uygun olmayabilir.

Unutmamalıyız ki: Koyu ve esmer tenlilerde her zaman koyu saç renkleri daha iyi durur. Sarı cilt tonu olanlar koyu kestane gibi koyu ve zengin renkleri de tercih edebilir. Soluk, daha doğrusu açık tenli bayanlarda hemen hemen her saç rengini kullanabilir. Pembe ten rengine sahip bayanlarımızın da nötr tonları tercih etmelerinde fayda var.

kasksk6

Sıcak Ten Rengine Sahip Bayanlar İçin Saç Renkleri

Altın, Bal, Karamel, Bakır, Kızıl, Maun, Çilek sarışın, Çikolata, Zencefil, Turuncu bazlı kızıllar, Koyu kahverengi,  Pas rengi…

Soğuk Ten Rengine Sahip Bayanlar İçin Saç Renkleri:

Platin, Kül sarışın,  Krem, Kumlu kahve, Koyu siyah, Şarap rengi, Açık kahve, Maun, Düz kahve, Orta sarışın…

Saçlarınızı boyattıktan sonra, Kalıcı rengin oturması için saçlarınıza 2 hafta süre tanıyın, Saçlarınızı nemli tutun ve Saç renginize özel olarak aldığınız şampuan ve bakım kremini düzenli olarak kullan… Şimdi size uygun saç rengini belirleme zamanı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir