Annelik ve İş Hayatı..

Annelik ve İş Hayatı..

Merhabalar, Bugün size hemen hemen hepimizi ilgilendiren bir konudan bahsetmek istiyorum, “Annelik“. Bazı hayaller vardır. Hayal ettikçe yüzünüzde gülümseme, kalbinizde bir sevgi, içinizde bitmek tükenmeyen bir bağ. Bağlandıkça bağlandığınız bir sevgi. Her şeyden herkesten önce gelen kendinizden bile fedakârlık yapıp ona adadığınız hayatınız olur… Ama bu güzel  hayallerle birlikte gelen  büyük bir de sorumluluklar vardır..

Şöyle ele alabiliriz bunları..

1.Doğru bir iş.

2.Doğru bir eş.

1.Çocuğuma Ne Kadar Zaman Ayırabilirim Ve Çocuğuma Ne Verebilirim

Biz kadınlar gerçekten birçok yerde sorumluluk sahibi bireyleriz. İş, ev, çocuk derken zamanımızın büyük bir bölümünü harcarız. Kendimize ayırdığımız zaman oldukça kısıtlıdır. Birçok kadın bu durumdan hayli şikayetçi. Aslında her şey bizim elimizde işimiz ile evimiz arasındaki dengeyi, dengeli halde yürütürsek her şeyi yerinde planlı bir şekilde yaparsak başarılı bir kadın olmuş oluruz. Ne yazık ki birçok kadında halinden memnun değil. Oysaki ne kadar güzel bir duygu hayattan zevk alarak yaşamak.  Evet, kabul ediyorum iş hayatı yorucu ve tempolu geçiyor. Ama düşününce çocuğunuzun ardında başarılı bir annesi var. Unutmayın çocuklarınız her zaman size özenir. Siz siz olun asla çocuğumla ilgilenemiyorum diye kendinizi suçlamayın. Çocuğunuz sizi belirli saatler görmüyor bu yüzden dolayı daha fazla ilgilenme ihtiyacı duyuyorsunuz. Sizin ona öğrettiğiniz şeyler daha verimli oluyor. Doğru yerde doğru ilgiyi gösterdikten sonra evladınız ile aranızda kimse duramaz.

Anne olmadan önce düşünmemiz gereken şeylerden biri de EŞTİR.

İyi bir eş sorumluluk sahibi bir birey olmalı. Kendini geliştirmiş, evine ve en önemlisi eşine karşı sorumluluklarını iyi bilen.  Baba adayları için güven çok önemlidir, eşinize ve çocuğunuza da bu güveni hissettirin. Eşinize evinize ve çocuğunuza zaman ayırın. Her konuda yardımcı olun. Ben eve ekonomik destek sağladım deyip kenara çekilmeyin. Annenin ne kadar sorumluluğu varsa babaya da bir o kadar sorumluluk düşüyor. Çocuklar anne ve babalara özenirler. Bu yüzden hata yapma şansımız yok. Anne ve baba olmak o kadar güzel bir şey ki, bunun kıymetini iyi bilmeliyiz. Biz ne kadar evlatlarımızı küçücük görsek de zamanla onlarda yetişkin bir birey olacak. Ve bizi bir ömür temsil edecekler. Her zaman olduğu gibi biz kadınlar hayatı, ailemizi bir arada tutmak için elimizden geleni yapacağız, Tüm anne ve adaylarına iyi şanslar diliyorum…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir